Budujemy domy w technologi z bala oraz technologi szkieletowej z bala w ciężkim szkielecie na terenie całego kraju jak i za granicą standardowo do stanu surowego zamkniętego.

Orientacyjny koszt budowy szkieletu typowego domu w kształcie prostokąta:

konstrukcja szkieletu domu z bala w skład, której wchodzą wszystkie elementy wykonane z okrągłych lub kwadratowych bali:

  • szkielet domu (parter i poddasze)
  • bale stropowe
  • bale dachowe
  • ganek, lukarna, wiata, balkon, itp.
  • transport na docelowe miejsce
  • montaż na gotowym fundamencie

Szkielet konstrukcji z bala wykonujemy na naszym placu montażowym, następnie demontujemy go i przewozimy samochodami ciężarowymi, gdzie docelowo montowany jest na gotowym fundamencie.  
Wyceny konstrukcji domu w technologi z bala nie toczonego oraz konstrukcji domu w technologi szkieletowej z bala w ciężkim szkielecie wykonujemy na podstawie indywidulanych projektów.

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY (zamknięcie budynku):

w skład stanu surowego zamkniętego wchodzą:
1. Więżba dachowa (krokwie)
2. Pełne dekowanie dachu (deska na pióro wpust)
3. Pokrycie dachowe (dachówka lub inne)
4. Zabudowanie ścian zewnętrznych technologia szkieletowa (deska elewacyjna) lub technologia tradycyjna murowana
5. Legary stropowe
6. Wykonanie ścianek działowych parter i poddasze (technologia szkieletowa lub technologia tradycyjna murowana)
7. Wymurowanie kominów
8. Montaż okien i drzwi zewnętrznych

Cena stanu surowego zamkniętego domu w technologi z bala nie toczonego (konstrukcja szkieletu domu plus prace stanu surowego zamkniętego) typowego  domu w kształcie prostokąta oraz stanu surowego zamkniętego domu w technologi szkieletowej z bala w ciężkim szkielecie (konstrukcja szkieletu domu plus prace stanu surowego zamkniętego) typowego  domu w kształcie prostokąta jest ustalana indywidualnie.

Na tym etapie dom jest całkowicie ukończony od zewnątrz, posiada wszystkie ścianki działowe wewnątrz oraz legary stropowe. Pozostają do wykonania instalacje oraz prace wykończeniowe.

PRACE WYKOŃCZENIOWE WEWNĄTRZ DOMU:

1. Instalacje (elektryczne, wodno-sanitarne i grzewcze)
2. Ocieplenie wełną mineralną (dach, ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne, stropy - jeżeli ściany wykonane są w technologi szkieletowej)
4. Poszycie powierzchni (prace wykończeniowe): sufitów, ścian zewnętrznych od wewnątrz, ścianek działowych, podłóg 

PRACE DODATKOWE:

1. Ramy z bala
2. Balustrady z bala
3. Tarasy z bala (konstrukcja, deska tarasowa modrzew, balustrady)
4. Schody z bala

Stan pod klucz domu z bala nie toczonego wykonany w oparciu o standard całoroczny oraz wysokiej jakości materiałów i elementów wykończeniowych - cena domu wykonanego w tej technologii jest ustalana indywidualnie.

Stan pod klucz domu szkieletowego z bala w ciężkim szkielecie wykonany w oparciu o standard całoroczny oraz wysokiej jakości materiałów i elementów wykończeniowych - cena domu wykonanego w tej technologii jest ustalana indywidualnie.

Cena konkretnego projektu zależna jest od wielkości domu, kształtu domu, długości metrów bieżących bali wbudowanych w dany dom oraz wybranej technologi.

FaLang translation system by Faboba

Realizacje

BRENNBERG

brennberga

 

CIASNA

ciasna

 

GRODZISKO I

grodzisko i

 

GRODZISKO II

grodzisko ii

 

ILSEDE

ilsede

 

KOSZĘCIN I

koszecin i

 

KOSZĘCIN II

koszecin ii

KOWALE

kowale

MESZNO

meszno

RYCZÓW

ryczow

SADÓW

sadow

WIELKIE LEŻNO

wielkie lezno

Aktualności

BRENNBERG

Całoroczny dom z poddaszem użytkowym powierzchnia 202 m2 (balkon, lukarny, zadaszenie samochodowe). Technologia budowy (z bala nietoczonego, z bala w ciężkim  szkielecie oraz szkieletowa kanadyjska.

Więcej…

KOSZĘCIN II

Całoroczny dom z otwartą galerią do dachu oraz częściowym poddaszem użytkowym powierzchnia 260 m2 (dwa balkony, dwa bawole oczka z bala). Technologia budowy (z bala nietoczonego, z bala w ciężkim szkielecie oraz szkieletowa kanadyjska).

Więcej…

KOWALE

Całoroczny dom z poddaszem użytkowym powierzchnia 195 m2 (ganek, lukarny, balkon). Technologia budowy (z bala nietoczonego, z bala w ciężkim  szkielecie oraz szkieletowa kanadyjska.

Więcej…